נזיקין וביטוח

תחום הנזיקין והביטוח הינו תחום רבגוני הכולל בתוכו תחומי משנה רבים בין היתר נזקי גוף, תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תביעות ביטוח וכדו'.

כאשר הפגיעה נגרמה במסגרת תאונת דרכים, הפוליסה הרלוונטית הינה פוליסת "ביטוח חובה" המוסדרת בין היתר מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (להלן – חוק הפלת"ד) באופן שהאחריות בחוק הנ"ל חלה על החברה המבטחת מבלי צורך להתייחס לשאלה "מי אשם בתאונה" ודי בכך שהנפגע המבוטח יוכיח שהתאונה נגרמה לו בהתאם להגדרת חוק הפלת"ד כדי שתקום לו הזכות לדרוש פיצוי בגין נזקיו הגופניים שנגרמו לו. מבוטח שתבע את חברת הביטוח מכוח חוק הפלת"ד מנוע מלהגיש תביעה אישית כנגד נהג הרכב הפוגע.

עם זאת, כאשר הפגיעה נגרמה עקב תאונת עבודה, לאחר קבלת המענק או הקצבה מביטוח לאומי הנפגע יכול לתבוע את מעסיקו ו/או כל גורם אחר שהתרשל כדי לקבל פיצוי נוסף על פציעתו עקב התאונה. 

גם במקרים של תאונות בשטח פרטי או ציבורי (כגון: נפילה בבית קפה, ברחוב, בבריכה, במלון וכיו"ב) במידה והנזק נגרם עקב רשלנות או הפרת חובה חקוקה עקב מפגע (כגון: מדרכה שבורה, בור, שמן,  ליקויי בנייה וכדו') ניתן להגיש תביעה כנגד הגורם המעוול שאחראי לנזק שנגרם, ובהתנהלות מקצועית נכונה, לקבל פיצוי. 

פוליסת ביטוח תאונות אישיות למשל, זו פוליסת ביטוח פרטית המכסה מקרים של נכות ו/או אובדן כושר עבודה כתוצאה ממקרה של תאונה. פוליסה זו לרוב היא אינדיבידואלית ומשתנה בהתאם לצרכים ונתוניו האישיים של מבקש הפוליסה, אולם זו אף יכולה לקום מכוח החוק לדוג' פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים המבטחת את כל בתי הספר בישראל. 

 

משרד עו"ד רפאל בר המתמחה בתחום הנזיקין יסייע לכם בגיבוש תביעתכם משלב הפגיעה ועד שלב הפיצוי באמצעות צוות מומחים רפואיים מיומן בעל ניסיון וידע רב תוך שקלול כל הפרמטרים החשובים בתביעתכם במטרה לקבל את מלוא הפיצויים וראשי הנזק המגיעים לכם. למשרד ניסיון רב בניהול תיקים מול חברת ביטוח, המשרד בוחן כל מקרה ומקרה בקפידה רבה ובמידה וקיימת עילה נזיקית או זכות שלא מומשה מלווה את הלקוח עד לקבלת מלוא הפיצוי הנדרש. 

לתיאום פגישת ייעוץ (ללא התחייבות) נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 08-9400785 או באמצעות טופס
צור קשר