רשלנות רפואית

רשלנות רפואית הינה תוצאה בלתי סבירה של טיפול רפואי לקויי אשר הייתה יכולה להימנע אלמלא היה הצוות הרפואי נוקט בצעדים הנדרשים להבטיח לחולה את הטיפול המתאים בנסיבות העניין. פועל יוצא של טיפול רפואי רשלני עלול לגרום לחולה לנכות קשה, החמרה במצב הקיים, כאב וסבל, עוגמת נפש ומגוון רחב של נזקים רפואיים ארוכי טווח או חלילה פטירה. רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של תחומים כגון: במעקב אחר ההיריון, במהלך הלידה, במסגרת ניתוחים פלסטיים, בטיפולי שיניים רשלניים, בחדר ניתוח, באבחון פסיכיאטרי לקוי, באי אבחון של גידולים ממאירים, באמצעות מתן תרפות שגויות, בצבא ועוד. 

מקרים מאוד שכיחים של רשלנות רפואית הינם נזקים לאם ולעובר במהלך הלידה ונזקים הנגרמים בעקבות או במהלך ניתוח. אחת הדוג' הנפוצות למקרה של רשלנות רפואית היא במקרה שבו אישה מגיעה לחדר לידה ושם מתפתחת מצוקה עוברית והרופאים אינם פועלים כפי שהם צריכים לפעול על מנת להציל את העובר. תוצאה של פעולה רשלנות בעניין זה פעמים רבות תביא לפגיעה באם או בעובר. 

כדי להוכיח רשלנות רפואית יש צורך בהוכחת ארבעה תנאים עיקריים: 

  • קיומה של חובה זהירות
  • הפרת חובה הזהירות
  • נזק
  • קשר סיבתי בין הנזק לבין חובת הזהירות

רשלנות רפואית יכולה להיגרם במגוון רחב של נסיבות, בכל טיפול רפואי ובכל בית חולים. במידה ונפגעת מטיפול רפואי רשלני הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה. ייעוץ ראשוני חינם!

לפרטים נוספים או שאלות למשרד עו"ד רפאל בר בטל' 08-9400785