חוזה שכירות

משכירים רבים המחזיקים בדירות נוטים לחשוב כי השכרת נכס נדל"ן הינו צעד פשוט לכאורה שאינו מצריך פעולות מיוחדות, לרבות ניסוח הסכם שכירות מקצועי. 

הרבה מאוד משכירים נוהגים להשכיר את דירותיהם באמצעות חוזה שכירות סטנדרטי שאותו ניתן לרכוש בחנויות מסוימות תמורות שקלים אחדים, אולם ההסכם הסטנדרטי אינו מכסה מגוון רחב של סוגיות ומצבים שעלולים לחשוף את משכיר הנכס לנזקים של עשרות ואף מאות אלפי שקלים. 

ניסיון החיים מלמד, בין היתר מסיטואציות לא נעימות שהובאו  בפני משרדנו ומנוהלות כיום בבתי המשפט, כי חשיבה זו הינה מוטעית מעיקרה. גם הדייר "הנחמד ביותר" יכול להכניס את המשכיר לצרות צרורות לגרום למושכר נזקים עצומים ולהתחמק מתשלום חשבונות ודמי שכירות. כך למעשה, אותו משכיר שניסה לחסוך לעצמו עלות מינורית עלול להיקלע למצב לא נעים של התרוצצויות לבתי משפט, הוצאות, נזקים ועוגמת נפש רבה.  

ניסוח נכון של הסכם השכירות צריך להיות באופן פרטני, מעמיק וצופה פני עתיד כך שיחייב את השוכר לשמור על הדירה, לשלם את דמי השכירות בזמן ולפנותה בתום תקופת השכירות או במקרה של הפרת ההסכם מצידו. עניין זה הינו אקוטי ביותר, לכן חשוב מאוד לנסח הסכם שכירות ספציפי לכל מקרה ומקרה שיותאם למושכר הספציפי ושוכריו בנסיבות העניין.  

העלות הכלכלית של ניסוח הסכם שכירות ספציפי שערוך כנדרש ומותאם למשכיר הינה קטנה מאוד יחסית לתמורה שהוא מושיט לבעל הנכס. מנקודת מבט כלכלית אין ספק כי השקט הנפשי של בעל הנכס שווה את המחיר לכן חשוב מאוד כי בעל הנכס לא יחסוך בנקודה זו שכן עלותם של ההליכים המשפטיים הכרוכים במקרה של הפרת הסכם היא גדולה מאוד. 

למשרד ניסיון וידע רב בניסוח ועריכה של הסכמי שכירות נוקשים המתואמים ספציפית ללקוח אשר לא אחת הוכיחו את עצמם במבחן המציאות במקרים של בעיות ו/או מחלוקות אל מול השוכר. 

לפרטים נוספים או שאלות למשרד עו"ד רפאל בר בטל' 08-9400785