עסקאות מקרקעין

נכסי מקרקעין הקרויים גם נכסי דלא ניידי (נדל"ן) הם נכסים למעשה אשר לא ניתן להזיזם ממקומם. עסקאות הנדל"ן בעיקר מחולקות לשלוש קטגוריות: מכירות נדל"ן, רכישות נדל"ן והשכרות נדל"ן. 

עסקאות מקרקעין, בשל גודלן ומשקלן, מצריכות התערבות של עורך דין המתמחה במקרקעין אשר יעמוד לצד לקוחותיו לאורך כל שלבי העסקה ויבצע בעבורם מגוון רחב של בדיקות ובחינות הכרוכות במסגרת עסקת נדל"ן. 

תפקידו של עורך הדין הוא ללוות את לקוחותיו מתחילת העסקה ועד לסופה, ובין היתר, בבדיקת זכויות בלשכת רישום המקרקעין, במנהל מקרקעי ישראל, ברשם המשכונות, בירורים מול הרשויות השונות וכן בלדאוג כי כל ההליך הבירוקרטי ינוהל בדרך היעילה, המהירה והאפקטיבית ביותר תוך מתן הגנה מרבית על האינטרסים של לקוחותיו.

עסקת מקרקעין לעיתים יכולה להיות לא פשוטה ובדרך עלולים להתגלות בעיות לא צפויות לכן חשוב מאוד לבצע את הבדיקות הרלוונטיות עוד בשלב מוקדם לפני שהלקוח מתחייב בהסכם / חוזה מקרקעין. לעניין זה חשיבות מרובה, שכן הצפת בעיות שאינן נגלות לעין בשלב מוקדם עלולות אולי לקעקע את העסקה אך ניסיון החיים מראה כי לרוב עדיף לפספס עסקה כביכול טובה מאשר להכניס ראש בריא למיטה חולה.  

לפני חתימת הצדדים לעסקת מקרקעין על ההסכם דואג העורך דין לבדוק כי הנכס הנמכר אכן נרכש בבעלות חוקית וכי אין עיקולים ו/או אזהרות שונות על הכנס אשר יכולים להוות מכשול כלפי הקונה לקבלת הבעלות בנכס או לחילופין כלפי המוכר בקבלת התמורה עבור הנכס. 

משרד עו"ד רפאל בר העוסק בדיני מקרקעין מעניק לווי משפטי צמוד ומקיף בעסקאות מקרקעין לאורך כל שלבי העסקה השונים מן מהמסד ועד הטפחות כגון: הסכמי מכר דירות והעברתם בטאבו, עסקאות חכירה ושכירות, רישום בתים משותפים, עסקאות קומבינציה, פיתוח וכיו"ב. המשרד חרט על דיגלו להעניק ללקוחותיו שירות משפטי מקצועי ללא פשרות, אמין ואיכותי בדגש על יחס אישי ורמת שירות גבוהה. 

לפרטים נוספים או שאלות למשרד עו"ד רפאל בר בטל' 08-9400785