זכויות עובדים בפשיטת רגל / פירוק חברה

עובדים רבים נתקלים בסיטואציה לא נעימה עת שהחברה, לה נתנו את כוחם ומרצם שנים רבות, נמצאת בקשיים כלכליים עד כדי סכנת קריסה באופן שהיא אינה מצליחה לשלם להם ולו את הזכויות סוציאליות המינימאליות שמגיעות להם כגון שכר עבודה, הוד' מוקדמת וכיו"ב. עובד הנמצא בסיטואציה זו נקרע בין הדילמה הקשה האם, מצד אחד, עליו להמשיך להגיע לעבודה מתוך ידיעה ברורה שמרבית הסיכויים כי שכרו לא ישולם לו או, מצד שני, לחלופין להתפטר "כאן עכשיו" ולנסות למצוא עבודה חדשה. לא פשוט, אז מה באמת ניתן לעשות? להלן סקירה קצרה.  

במידה ועובד לא מצליח להיפרע מהחברה, מה ניתן לעשות?

עובדים שסכום השכר והפיצוי המגיעים להם, בהתאם לחוק המוסד לביטוח לאומי, אינו עולה על פי 13 מהשכר הממוצע במשק יכולים להיות רגועים. חוק המוסד לביטוח לאומי מסדיר זכויות של עובדים במקרה של פירוק או פשיטת רגל ופורש רשת רחבה אשר מגנה על העובדים במקרים אלו. כלומר, עובד שהחברה שלו נקלעה לקשיים ולא שילמה לו שכר משך תקופה, במידה ולא יצליח להיפרע ממנה, יוכל להיפרע מהמוסד לביטוח לאומי בהתאם לתנאים הקבועים בחוק.

מתי מתגבשת הזכות לגמלה?

כאמור חוק הביטוח הלאומי מגן על העובדים אך עובדה זו עדיין איננה הופכת את עניין קבלת הגמלה לדבר פשוט. על מנת שהעובד יהא זכאי לקבלת הגמלה מהמוסד לביטוח לאומי צריכים להתקיים התנאים הבאים:

1.    ניתן צו פשיטת רגל או צו פירוק. הסמכות לתת צו כזה מוקנית לבית משפט המחוזי בלבד.
2.    בית משפט המחוזי מינה נאמן או מפרק מטעמו.
3.    פרטי התביעה אושרו על ידי נאמן של פושט הרגל או על ידי המפרק של החברה.

מה מרכיב הגמלה המבוטח על ידי המוסד לביטוח לאומי?

מרכיב הגמלה הינו תשלומים המגלמים את פריון העבודה כגון שכר עבודה, שעות נוספות, ימי חופשה, דמי הבראה, נסיעות, פיצוי פיטורים ודמי הודעה מוקדמת וכדו'. במידה והמעסיק שילם לעובד פחות משכר המינימום הקובע בחוק יבוצע החישוב לתשלום בהתאם לשכר המינימום.

מה שיעור הגמלה לעובד?

בהתקיים התנאים הקבועים בחוק הגמלה שתשולם לעובד תהא עד לגובה 13 משכורות (בהתאם לתעריף השכר הממוצע במשק) לגבי כל עובד.
מה שיעור הגמלה לקופת גמל?
בהתקיים התנאים הקבועים בחוק, הפרשות שלא בוצעו על ידי המעסיק לקופת גמל ישולמו לקופת הגמל ישירות על ידי המוסד לביטוח לאומי עד לסכום שלא יעלה על פעמיים השכר הממוצע במשק. 

באתר זה לרשותכם מידע ראשוני בסיסי הנוגע לזכויות עובדים בפשיטת רגל ו/או פירוק של חברה. תחום דיני עבודה הינו מאוד דינאמי ומורכב והדינים בו משתנים לעיתים קרובות בהתאם לפסיקות של בתי הדין לעבודה לכן אין באמור במידע זה כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי/מקצועי ומאוד חשוב כי המקרה שלכם יבחן באופן יסודי ומקיף ע"י עו"ד המתמחה בדיני עבודה שיבדוק את זכויותיכם בהתאם לנסיבות הספציפיות שלכם.

למשרד עו"ד רפאל בר ניסיון רב בתחום דיני העבודה בפרט בכל הקשור לזכויות עובדים במסגרת הליכי פשיטת רגל או פירוק של חברה עד קבלת מלא זכויותיהם.

לתיאום פגישת ייעוץ נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 08-9400785 או באמצעות טופס צור קשר.